Afterschool

Afterschool LUCA știe că fiecare copil are o personalitate unică și un stil personal de a învăța. Cadrele noastre didactice respectă valoarea intrinsecă a fiecarui copil și-i insuflă o dragoste de a învăța care să dureze întreaga viața. #ECHIPALUCA creează un mediu de studiu individualizat, în care învățarea devine interesantă și captivantă. Elevii noștri devin mândri că sunt independenți, facând parte, în acealași timp, dintr-o comunitate și o lume la a căror dezvoltare vor contribui prin calitățile lor unice.

Programul nostru opţional şi extra-curricular demonstrează angajamentul pentru o apropiere holistică faţă de educaţie. Suntem de acord că fiecare elev are un stil preferat de a învăţa şi năzuim să venim în întâmpinarea acestor preferinţe individuale.

Oferta noastră

Afterschool Luca își desfășoară programul educațional pentru copiii de clase primare într-o clădire spațioasă și modernă. #ECHIPALUCA se îngrijește de toate nevoile elevilor noștri:

• Preluarea copiilor de la școală
  • Servirea mesei
  • Efectuarea temelor
  • Asistenţă medicală zilnică
  • Sport şi sănătate
  • Consiliere şi orientare
  • Organizarea de serbări
  • Participarea la târguri, festivaluri sau expoziţii
  • Organizare de activităţi demostrative cu participarea părinţilor
  • Vizionare de spectacole de teatru, operetă, vizite la muzee şi alte obiective culturale
  • Celebrarea unor sărbători naţionale şi internaţionale prin activităţi cu invitaţi și plimbări
  • Organizarea aniversărilor copiilor în cadrul clasei

Meniu

Afterschool LUCA  dispune de cantină proprie, cantină autorizată DSV, cu un meniu conform Ordinului Ministerului Sănătății nr. 1563/2008. Astfel, în meniul nostru,felul principal conține doar carne de curcan, de vită și peste proaspăt. Nu folosim în alimentația copiilor noștri carne de pui sau de porc. Fructele și legumele sunt parte din masa zilnică a copiilor noștri.

*** Pentru lunile iulie și august, Afterschool LUCA derulează anual un program de Summer School.