Școală

Procesul de învățământ este centrat pe copil, iar profesorii predau copiilor în așa fel încât stadiile de dezvoltare, nevoile, interesele individuale și stilul fiecăruia să corespundă cu metodologia didactică și pedagogică.

În ceea ce privește conținutul prevăzut de programele școlare, acesta este structurat astfel încât să permită realizarea obiectivelor fiecărei discipline. Cadrele didactice promovează utilizarea strategiilor interactive și a metodelor de învățare prin cooperare, încercând întotdeauna să stimuleze dezvoltarea personală a fiecărui elev în parte, dar și cooperarea socială. Iar pentru că întreaga echipă contribuie la un proces interactiv, prin care copiii sunt familiarizați cu metode de socializare, ne dorim ca și părinții să se implice în educarea copiilor, creând o unitate în educație și obținând tot ce este mai bun pentru copii.

Facilități

Confortul și siguranța celor mici este cel mai important lucru pentru noi, de aceea ne dorim ca și ambientul în care copilul tău își desfășoară o bună parte din zi să ofere pe deplin aceste facilități. Beneficiem de:

• școală autorizată și în curs de acreditare
  • comunicare promptă cu părinții prin intermediul catalogului virtual completat zilnic
  • săli de clasă/sali de grupa echipate cu materiale educaționale pentru toate ariile curriculare
  • clase/grupe cu maxim 15 elevi
  • cabinet metodic și de consiliere
  • cabinet medical – asistență medicală zilnică
  • curte proprie
  • loc de joacă
  • terenuri de sport
  • sala de sport